Seakajaking na Elbě

Seakajaking na Elbě

Průzkum Elby na mořských kajacích spojený s kurzem pádlování.

Seakajaking na ElběTeplé moře, kouzelná příroda Toskánska, teplé a výživné slunce, dobré víno, nádherné pobřeží, Napoleonovo muzeum, sluncem provoněné borové sady, háje a vinice, rybí restaurace a neuvěřitelně modré a čisté moře, spaní na nádherných plážích, miliony hvězd nad hlavou...

Seakajaking na ElběTato akce je pojatá jako expediční plavba kolem ostrova s poznáváním pobřeží a přírody. Nocovat budeme na plážích a v zátočinách, vybavení povezeme sebou. Stravovat se budeme z vlastních zásob, ať už z toho co si uvaříme, nebo co si nakoupíme, nebo snad i ulovíme z moře.

 • Termín: dle domluvy ( srpen, září, říjen)
 • Obtížnost: lehká až mírně náročná
 • Počet účastníků: pro skupiny 5 – 8 osob
 • Obvyklý program:
  1.den Odjezd z ČR po poledni, cesta přes Rakousko, Itálii. Noční přesun.
  2.den Ranní trajekt z Piombina do Cava tedy až na Elbu. Následuje nabalení a první plavba podél pobřeží ostrova. Úvodní instruktáž a seznámení se seakajakem.
  3.-5.den Plavba podél pobřeží ostrova, zastávky na prohlídku zajímavých míst. Večer budeme zpravidla tábořit na plážích a v opuštěných zátokách. Cestou vždy doplníme zásoby vody a potravin ve vesničkách a marínách.
  6.den Poslední jízda na kajaku, přebalení a odjezd trajektem zpět na kontinent. Následuje noční jízda přes Itálii a Rakousko.
  7.den Návrat do ČR.
 • Cena: 4.200,- Kč

Seakajaking na Elbě Služby v ceně: zapůjčení kajakářské výzbroje (kajak, pádlo,vesta a špricdeka), vodácký instruktor

V ceně není zahrnuto: doprava minibusem – dle počtu aktuálně najetých km (cca 6.000,- Kč), zpáteční trajekt, ubytování ve vlastním stanu, pojištění, strava

Pro úplné začátečníky je dobré před vyplutím absolvovat víkendový seakajakový kurz.

Související akce