Kaňon Neretvy

Rafting  v Bosně a Hercegovině

Hurá na Vrbas

Rafting na VrbasuPojeďme nahlédnout do bohatství balkánské kultury. Jistě si nás získá – naprosto nedotčenou přírodou, přátelskými lidmi a třeba i tolik typickou gastronomií, která vegetariánům rozhodně nepřeje! Překvapivě rychlou cestou přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko dojedeme do oblasti Banja Luky, hlavního města bosenských Srbů a významné politické a obchodní křižovatky přímo na řece Vrbas. Ubytujeme se v kempu u řeky, který byl vybudován jako zázemí mistrovství Evropy v raftingu v roce 2005 a také jednoho závodu ze seriálu Evropského poháru rok předtím. Seznámíme se s vodáckým materiálem a vyrazíme na první úseky řeky. Raftovat budeme na několika úsecích pod přehradou, která zabezpečuje stálé odpouštění vody. Může svým rychle proměnlivým stavem občas překvapit, ale sucho v žádném případě nehrozí. Rafting na Vrbasu Program si libovolně zpestříme – canyoningovou túrou, výletem do okolí či do města. Jistě ochutnáme i místní kuchyni a možná i nějakou tu „zlatou“ rybku uvidíme. Zkrátka užijeme si volné dny naplno, abychom ve víru civilizace po návratu zpátky domů měli na co vzpomínat a z čeho čerpat energii.

 • Termín: dle domluvy pro skupiny 4 a více osob
 • Obtížnost: Vrbas WW II – V, 20km
 • Počet účastníků: pro skupiny 6 a více osob
 • Předpokládaný program:
  1.den noční přejezd do Bosny a Hercegoviny
  2.den ráno příjezd a ubytování v kempu Krupa na Vrbasu. Dopoledne lehký odpočinek seznámení se s prostředím. Odpoledne rafting na Vrbasu – instruktáž + vybraný úsek podle vodního stavu a zkušeností účastníků cca 4 hod.
  3.-4.den rafting, canyoning, výlet k vodopádům, návštěva Banja Luky a jiné.
  5.den rafting, balení a ve večerních hodinách odjezd do ČR
  6.den návrat do Veselí nad Lužnicí cca v 6 hod.
 • Místo pobytu: Banja Luka
 • Ubytování: Krupa na Vrbasu (tábořiště ve vlastních stanech, po celou dobu pobytu na jednom místě)
 • Doprava: vlastní (České Budějovice – Banja Luka 680 km)
  V případě zájmu je možné zajistit dopravu minibusem cca 3 500,- Kč/os
 • Cena: 130 Euro

Balkánské gurmánské speciality V ceně zájezdu je zahrnuto: noclehy v kempu (3x), přepravu člunů, školené raft guidy, zapůjčení vybavení pro rafting (čluny, pádla, neopreny, vesty, přilby), lehčí canyoningovou túru.

Cena nezahrnuje: dopravu, cestovní pojištění

Možnost si připlatit večeři v bosenském stylu a grilování ryb (10,- Euro).

Související akce